žabovřesky
V říjnu zahájí provoz první žabovřeský Senior art klub. Návštěvníci se v něm mohou věnovat focení a výtvarnému umění. V jazykové laboratoři se pak naučí základům angličtiny.

Senior Art klub i jazyková laboratoř budou sídlit v domě na adrese Pod Kaštany 17. „Díky finanční dotaci z Jihomoravského kraje a našemu zastupiteli a současně krajskému náměstkovi Marku Šlapalovi můžeme rozšířit nabídky pro naše seniory. Duší celého projektu je naše aktivní občanka, paní Vlasta Floriánová,“ přiblížil žabovřeský místostarosta Pavel Tyralík.

Ta dříve působila jako učitelka angličtiny, kterou bude nyní v jazykové laboratoři vyučovat své vrstevníky. „Cílem je potkávat se s lidmi podobného věku, kteří mají stejného koníčka, a při té příležitosti si oprášit dovednosti komunikace. Sdílet radost i starost. Chceme je vytáhnout z nudných seriálových aktivit, případně z přebíhání od jednoho vnoučete k druhému,“ přiblížila už dříve pro Brněnský deník Rovnost.

Výuka bude probíhat od začátku října. „Podobných kluboven, kde se můžou senioři věnovat různým aktivitám, bych chtěl do budoucna zprovoznit více. Jsem rád, že nás při těchto projektech podporuje i Jihomoravský kraj,“ uvedl místostarosta Tyralík.

Díky krajským penězům si žabovřeští senioři také zacvičí pod dohledem profesionálů. „Nově mohou využít služeb lektorů Stabil Studia Brno v zrekonstruovaném cvičebním salonku v budově MŠ a ZŠ nám. Svornosti. Čekají na ně třeba netradiční cvičení s vnoučaty. Lekce budou pro zaregistrované účastníky zdarma,“ doplnil místostarosta.

Více informací zájemci získají na telefonu 549 523 536 nebo e-mailu novakova@zabovresky.cz.

Další články