Taxi
Nová služba funguje ve Slavkově u Brna. Město tam dotuje taxislužbu pro seniory. Ti se díky tomu po městě svezou za pouhých dvacet korun.

Nárok k využití takzvaného Senior taxi mají všichni občané Slavkova u Brna starších 65 let a také držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P. Kartičky opravňující k dotované jízdě vydávají pracovnice sociální oboru městského úřadu každý úřední den. Jedna jízda po Slavkově pak majitele průkazky Senior Taxi vyjde na 20 korun. „Věřím a doufám, že tato služba poskytne starším a méně pohyblivým spoluobčanům větší komfort při nákupech či návštěvě lékaře,“ uvedl slavkovský starosta Michal Boudný.

Průkazky pro Senior taxi si mohou lidé vyzvednout každou středu a pondělí od 7.30 do 17 hodin. Sebou by měli mít občanský průkaz nebo jiný doklad s údajem o trvalém bydlišti.

Pokud pak budou chtít službu využívat, je nutné rezervovat ji alespoň den předem. V den převozu může poskytovatel jízdu z kapacitních důvodů odmítnout. Rezervace jízd bude možná na telefonním čísle 704 866 600. Služba funguje každý všední den od 6:30 do 15:00.

Další články