bazén znojmo
Nový krytý bazén vyroste v blízkosti Louckého kláštera ve Znojmě. Stavba by měla být zahájena na podzim letošního roku a předpokládaný rozpočet se má pohybovat kolem čtvrt miliardy korun. Na návrh ČSSD se zastupitelstvo Jihomoravského kraje na dnešním zasedání rozhodlo projekt podpořit deseti miliony korun, v příštím roce se bude o další finanční podpoře jednat.

Bazén má nahradit stávající lázně, které jsou v provozu už od roku 1965 a přes veškerou snahu o modernizaci už dosluhují. „Ačkoliv občané Znojma nedají na lázně dopustit, není v silách města ani kraje současné prostory udržet. Proto jsme rádi, že vznikl krásný projekt na nový krytý bazén, který bude splňovat všechny nejmodernější standardy a lidé si budou moci v novém areálu užívat prvotřídní kvalitu i servis,“ říká Marek Šlapal, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje, jenž je pověřen zabezpečováním samosprávných úkolů v oblasti sociálních věcí a rodinné politiky.

Ideální podmínky pro odpočinek i vrcholový sport

Odpočinek u vody, ale také vodní sporty mají ve Znojmě velkou tradici. „Chceme, aby děti měly možnost se učit plavat právě v takovýchto moderních podmínkách. Zároveň nový bazén bude poskytovat ty nejlepší podmínky pro místní plavecký klub, který vychovává velké množství talentů,“ doplňuje Šlapal a přidává další výhody, kvůli kterým kraj projekt podpořil:

„Dalším velkým benefitem bude bezbariérovost, která umožní smysluplné sportovní vyžití pro zdravotně postižené. Investici do veřejných sportovišť navíc považujeme za nejlepší prevenci sociálních patologií. Lidem na Znojemsku nový bazén moc přejeme a stejně tak přejeme úspěchy zdejšímu plaveckému oddílu.“

V areálu Plovárny Louka budou moci návštěvníci využít bazén s osmi drahami o délce 25 metrů, menší relaxační bazén a také dětské brouzdaliště společně s komplexním zázemím včetně moderní wellness zóny.

Další články