Boskovice
Jedno z největších letních kin zahajuje prázdninovou sezonu. Po několika letech je kompletně opravené. Dočkalo se nových šaten i promítací techniky

Jedinečný areál, který kormě filmových produkcí láká na řadu dalších kulturních akcí, začali boskovičtí opravovat postupně už před několika lety. „V roce 2014 jsme kompletně zrekonstruovali hlediště, v dalších letech jsme opravili zázemí kina, záchody pro veřejnost a promítací kabinu,“ přiblížil zastupitel za ČSSD a někdejší boskovický místostarosta Petr Malach, který byl v minulém volebním období za opravy zodpovědný.

V rámci poslední etapy oprav, které začaly loni v říjnu, vzniklo zázemí pro vystupující, nové toalety nebo pokladny. Součástí prací je také rekonstrukce promítací plochy. Tato závěrečná část úprav areálu spolkla téměř 19 milionů korun.

Loni do kina zavítalo 14 000 diváků a je tak nejúspěšnějším letním kinem v republice. Letos zahájilo kino promítání zhruba v polovině června. Kvůli probíhajícím pracím je vstup do areálu prozatím umožněn pouze horní branou od zámku. „Na rekonstrukci nemalou částkou přispělo i ministerstvo kultury. 17. července tak kino navštíví i ministr Lubomír Zaorálek. Na ten den město plánuje slavnostní otevření areálu,“ doplnil Malach.

Kromě téměř každodenního prázdninového promítání se lidé mohou těšit i na další akce. Letní kino například poskytne zázemí pro filmové projekce tradičnímu Festivalu pro židovskou čtvrť. Ten se uskuteční od 28. do 30. srpna.

Další články