Šalina Brno
Již tradičně se koordinátor našeho Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje, společnost KORDIS JMK, zapojuje do programu soutěžní přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis. A ani tento ročník nebude výjimkou. O víkendu 22. a 23. srpna tak na zájemce čeká bohatý dopravní program naplněný nostalgií a krásnými veterány kolejové i silniční veřejné dopravy.

V sobotu 22. srpna budou vyjíždět historické vlaky z Brna do Židlochovic. Zpátky potom zavezou cestující autobusy, které brázdily naše silnice před půl stoletím. Cestu si můžete naplánovat například tak, abyste po příjezdu na židlochovické nádraží zvládli pořádně prozkoumat nedalekou rozhlednu a pořád s příjemnou rezervou stihli jízdu historickým autobusem zpět do Brna.

V neděli 23. srpna pak přijde řada na populární „kolečko“ historických vozidel přes Kuřim. Změnou oproti dřívějším akcím bude to, že historické autobusy budou z Kuřimi pokračovat k Technickému muzeu, kde si určitě nenechte utéct 1+1 zdarma a komentované prohlídky vybraných expozic.

Od Technického muzea pak budete pokračovat historickými tramvajemi zpět do centra. A to ne tak ledajakou cestou. Vzhledem k výluce tramvajové trati po Veveří pojedou letité šaliny po manipulační trati a přes vozovnu Medlánky. Zažijete tak jízdu přes místa, kam se běžně člověk nedostane.

A pak je tu bonus pro všechny šotouše, kteří by se chtěli déle zdržet v Kuřimi. Prohlédnout si zde totiž budete moci krásnou posunovací parní lokomotivu.

Vzhledem k omezené kapacitě je potřeba si jízdenku rezervovat pro konkrétní odjezd na stránce www.idsjmk.cz nebo od středy 19. srpna zakoupit v Kontaktním centru IDS JMK v Brně na Hlavním nádraží v podchodu z hlavní haly.

 

Tak to nepropásněte!

 

Roman Hanák

Další články