Hana Habartová

Hana Habartová

bývalá starostka Moravského Písku a předsedkyně spolku Za vodu pro lidi z.s.

Voda musí být prioritou

Narodila jsem se v roce 1960, bydlím v Moravském Písku na Hodonínsku, jsem vdaná, mám syna a tři vnoučata.

Do ČSSD jsem vstoupila v roce 1998, protože jsem byla přesvědčena, že tato strana jako jediná hájí ve společnosti zájmy obyčejných lidí. V tomto roce jsem poprvé kandidovala za ČSSD v komunálních volbách a jsem již 22 let členkou Zastupitelstva Obce Moravský Písek.

V roce 2014 jsem byla zvolena starostkou obce Moravský Písek. Mou naprostou prioritou je ochrana vody v našem regionu. Mnoho úsilí a řadu let jsem věnovala odporu proti těžbě štěrkopísku v Uherském Ostrohu a zároveň ochraně zdroje pitné vody v Moravském Písku. 

V současné době se intenzivně věnuji vedení spolku Za vodu pro lidi z. s., který vznikl více než před rokem a jeho hlavním posláním je ochrana pitné vody pro 140 tisíc lidí. Jsem přesvědčena, že stále více argumentů proti těžbě je na naší straně a pevně věřím, že tuto bitvu vyhrajeme.

V blížících se krajských volbách věřím v dobrý volební výsledek ČSSD a velmi ráda budu s plným nasazením pracovat ve prospěch Jihomoravského kraje, který je nejkrásnějším regionem naší země a své velké výzvy má teprve před sebou.

ČSSD je ve vedení Jihomoravského kraje dvanáct let. V kampani chce připomenout úspěchy a představit vizi pro další období

Sociální demokracie se již od roku 2008 podílí na správě Jihomoravského kraje. V předvolební kampani se chce strana profilovat jako tým lidí, který úzce spolupracuje s úspěšnými starosty a místostarosty z komunálního prostředí, má s krajskou politikou dlouholeté zkušenosti a dokázal Jihomoravský kraj dostat z hlediska hospodaření na absolutní špičku v rámci České republiky.