Vít Rajtšlégr

Vít Rajtšlégr

starosta obce Ráječko a radní JmK pro životní prostředí

Jsem jihomoravský patriot

Narodil jsem se v roce 1967, žiji v Ráječku, jsem ženatý a mám jednoho syna.

Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Jedovnicích, obor Automatizační technika. Pracoval jsem ve firmě ČKD Blansko jako technik montáží vodních elektráren. Později jsem podnikal jako OSVČ v oboru služeb.

Od roku 1994 jsem zastupitelem obce Ráječko, v roce 2002 jsem byl zvolen místostarostou a po  volbách v roce 2006 jsem byl zvolen starostou obce. Do této funkce jsem byl opakovaně zvolen v letech 2010, 2014 i 2018. Působím jako předseda okresní organizace ČSSD Blansko a místopředseda krajského výkonného výboru.

V letech 2008 až 2012 jsem byl členem krajského zastupitelstva a předsedou komise pro rozvoj venkova a zemědělství. Opětovně jsem byl zvolen zastupitelem v krajských volbách v roce 2016. Na ustavujícím zasedání zastupitelstva v listopadu 2016 jsem byl zvolen předsedou Výboru pro meziregionální vztahy. Na začátku března 2018 jsem byl zvolen členem Rady Jihomoravského kraje s gescí pro oblast životního prostředí.

Vít Rajtšlégr: Voda je čím dál cennější komodita. Musíme se s ní naučit lépe hospodařit

Vít Rajtšlégr je dlouholetým starostou obce Ráječko a od roku 2018 také radním pro životní prostředí v Jihomoravském kraji, ve kterém najdeme nejvysušenější oblasti v rámci celé České republiky. Ačkoliv letošní rok byl s ohledem na srážky vydatnější než roky předchozí, téma vody bude v budoucnosti čím dál citlivější. A i proto se s vodou bude muset pracovat koncepčně a s rozumem.

Zelená a zasinicovaná? Kdepak. Brněnská přehrada je nejčistší za dlouhá léta a láká jak sportovce, tak rodiny s dětmi

Je to více než deset let, kdy voda v brněnské přehradě byla doslova sytě zelená a lidem se doporučovalo, aby si v ní raději ani neoplachovali ruce. Dnes patří voda v brněnské přehradě k vůbec nejčistším v okolí, při vstupech do vody vznikají nová rekreační a sportovní zařízení a návštěvnost se oproti předchozím letům více než zdvojnásobila. Jaký je ale důvod? Co se stalo, že se dnes můžeme na „Pryglu“ bezstarostně koupat a užívat si léto?

ČSSD je ve vedení Jihomoravského kraje dvanáct let. V kampani chce připomenout úspěchy a představit vizi pro další období

Sociální demokracie se již od roku 2008 podílí na správě Jihomoravského kraje. V předvolební kampani se chce strana profilovat jako tým lidí, který úzce spolupracuje s úspěšnými starosty a místostarosty z komunálního prostředí, má s krajskou politikou dlouholeté zkušenosti a dokázal Jihomoravský kraj dostat z hlediska hospodaření na absolutní špičku v rámci České republiky.