Slavkov
Ještě letos by mohla začít plánovaná rekonstrukce průtahu Slavkovem. Na více než tříkilometrovém úseku vzniknou osvícené přechody, bezpečnost na některých z nich zajistí i ostrůvky uprostřed komunikace.

Opravy se dotknou celé silnice protínající Slavkov od Penny Marketu po křižovatku u Němčan. „Je to nejfrekventovanější silnice ve městě, po její opravě jsme volali už několik let. Jsme rádi, že se nyní kraji podařilo na rekonstrukci sehnat peníze. Komunikace tak bude bezpečnější nejen pro řidiče, ale i pro chodce,“ uvedl slavkovský starosta Michal Boudný.

Jednou z  klíčových částí bude stavba kruhového objezdu pod náměstím. „Tam byla doprava často komplikovaná, zejména ve špičce bylo velmi složité vjet do křižovatky z vedlejších silnic. Věřím, že situaci objezd vyřeší,“ doplnil starosta.

Zpřehlední se také další křižovatky, celkem vznikne čtrnáct opravených a osvětlených přechodů pro chodce, Slavkováci se dočkají také nových chodníků, kvalitnějšího veřejného osvětlení a nových parkovacích míst.

Přestože některé práce na průtahu můžou začít už letos, hlavní stavební ruch čeká Slavkov v příštích dvou letech. „Stavba se logicky dotkne dopravní situace ve městě, její dopady se ale pokusíme co nejvíce minimalizovat tak, aby jednotlivé etapy co nejméně zatěžovaly chod v ulicích. Už nyní ale děkujeme občanům za trpělivost. Věřím, že výsledek bude stát za to – v našem městě začne konečně mizet to, co nás dlouho trápí a obtěžuje,“ sdělil Boudný.

Jihomoravský kraj už nyní chystá i další projekty. „Mám obrovskou radost, že i v této nelehké době, kdy se peníze z veřejných rozpočtů budou spíše škrtat, se podařilo tak velkou investici prosadit. Spolu se Slavkovem Jihomoravský kraj spustí i dalších třináct dopravních projektů v objemu přesahujícím jednu miliardu korun,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Roman Hanák.

Práce na samotné silnici spolknou téměř sto milionů korun z krajského rozpočtu, dalších zhruba třicet milionů pak zaplatí město za chodníky, osvětlení nebo nová podélná parkovací stání.

Další články