Slepice
Nový domov v brněnské městské části Líšeň najde sedm slepic, které by jinak musely být utraceny. Pocházejí totiž z klecového chovu, ve kterém už kvůli stáří nesplňovaly normy. V Líšni tak poprvé okusí život mimo mříže.

Nový kurník i s výběhem najdou slepice uprostřed paneláků v líšeňské rokli. Společnost jim tam bude dělat také několik ovcí. „Děti si tu už na zvířata zvykly, slepice budou příjemným zpestřením,“ řekl líšeňský starosta Břetislav Štefan. Ten se převzetím slepic snaží upozornit na problémy spojené s klecovým chovem. „Podle mě jasným příkladem týrání zvířat v moderní společnosti. Je mi líto, že neprošel jeho zákaz a budu usilovně pracovat na tom, aby slepice nemusely žít v těchto nedůstojných podmínkách,“ uvedl líšeňský starosta Břetislav Štefan.

Zachráněné slepice pocházejí z farmy ve Starém Městě. „Jde spíš o symbolickou podporu. Těmto jsme sice zachránili život, ročně jsou ale utráceny nebo uhynou desítky tisíc nosnic z klecových chovů,“ podotknul starosta. Věří, že nedůstojné podmínky postupně zmizí. „Záleží to skutečně jen na nás. Snad se to podaří i bez toho, aniž bychom museli sáhnout k zákonné restrikci jako Rakušané. V Nizozemí, Belgii a Německu se to podařilo i bez ní,“ doplnil starosta.

Další články