Silnice JMK
Rekonstrukci komunikace v místních částech města Ivančice – Budkovicích, Hrubšicích a Řeznovicích – schválili na svém dnešním (31. srpna) zasedání radní Jihomoravského kraje. Oprava silnice, jejíž kondici neprospěla ani dřívější stavba dešťové a splaškové kanalizace, má podle odhadů vyjít na přibližně 16 milionů korun. Financováním akce se budou zabývat ještě krajští zastupitelé v nejbližším zářijovém termínu.

„Celkem zde Jihomoravský kraj plánuje opravit víc než dva kilometry silnice, která je dnes ve skutečně dezolátním stavu. Na tom se bohužel podepsaly i dřívější akce investorů, kteří nespadají pod pravomoc Jihomoravského kraje. Po náročných jednáních jsme se však s městem Ivančice a Svazkem vodovodů a kanalizací Ivančice dohodli a silnice získá díky kraji nový koberec. Jsem rád, že se místní občané dočkají vytoužené rekonstrukce a že zde kraj může pomoci,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Realizaci již delší dobu připravených akcí v minulosti ovlivnily i dopady koronavirové krize. „Projekčně jsme rekonstrukci nachystali s předstihem. Zahájení stavby však zdržely i finanční důsledky opatření proti šíření koronaviru. Kraj se tak musel uskromnit ve všech kapitolách svého rozpočtu a doprava nebyla výjimkou. Schválení příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury, který využijeme na některé jiné letošní projekty, nám však trochu uvolnilo ruce, a proto budeme opravu schopni zahájit i dokončit ještě v tomto roce,“ vysvětlil Hanák s tím, že koronavirus se podle odhadů projeví až 1,2miliardovým propadem na straně příjmů kraje.

Schválení investičních záměrů je podle Hanáka prvním krokem k odstartování projektu. „V září začneme vybírat zhotovitele, který se stavebních prací zhostí. Na nejbližším zářijovém krajském zastupitelstvu také dořešíme otázku financování. Věřím, že peníze na stavbu zajistíme,“ doplnil Hanák.

Podle plánu by tak stavbaři měli do akce vyrazit už letos v listopadu. „Do konce roku by pak mělo být hotovo,“ uzavřel Hanák.

Další články