kunštát jarmark
Hrnčířský jarmark v Kunštátě bývá každoročně doprovázený řadou koncertů a dalších kulturních akcí. Letos se program tradičního svátku keramiky změní. Nově se také přesune z náměstí Krále Jiřího.

Už osmadvacátý ročník tradičního Hrnčířského jarmarku se v Kunštátu uskuteční v sobotu 19. září. Jindy přitom mohli lidé dílo hrnčířů v Kunštátě obdivovat vždy celý třetí zářijový víkend. „Kvůli situaci s koronavirem a současným vládním nařízením jsme se raději rozhodli akci zeštíhlit. Bude tak jednodenní a zaměřená pouze na nákup a prodej keramiky. Mrzí mě, že jsme jarmark museli takto omezit, ale bude to v současnosti bezpečnější,“ uvedl kunštátský starosta Zdeněk Wetter.

Návštěvníci tak letos musí oželet koncerty nebo divadelní vystoupení. Zato bude celá akce zdarma. „Akci jsme přesunuli do areálu Panské zahrady. Začne v devět hodin ráno a skončí v šest odpoledne. Věřím, že i přes omezení do Kunštátu zamíří mnoho milovníků keramiky a podaří se nám vykouzlit úžasnou atmosféru, která celý jarmark vždy provází,“ doplnil starosta. Ten také věří, že v příštím roce už bude mít akce tradiční podobu.

Další články