řidič autobusu
Od 20. dubna se uvolní některá opatření zavedená ve veřejné regionální dopravě v rámci IDS JMK v souvislosti s ochranou proti šíření koronaviru. Cestující tak budou moci do autobusů opět nastoupit předními dveřmi, kde je řidič odbaví a zkontroluje cestovní doklady. Zrušení některých omezení je možné i díky tomu, že se Jihomoravskému kraji podařilo zajistit potřebné ochranné pomůcky pro dopravce. Řidiči, kteří přijdou do kontaktu s cestujícími, tak budou vybaveni respirátory.

Udělali jsme vše proto, abychom řidičům v první linii poskytli nutné ochranné pomůcky. Díky tomu můžeme zrušit některá omezení a přistoupit ke krokům, které pomohou snížit dopad epidemie koronaviru na ekonomický výkon Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Ten se v současné době pohybuje každý den ve ztrátě přibližně 2,5 milionu korun, což samozřejmě enormně zatěžuje rozpočet kraje,“ shrnul důvody pro uvolnění náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Řidiči regionálních autobusů tak budou opět schopni odbavovat cestujících a kontrolovat cestovní doklady. Ve vlacích na regionálních linkách se již průvodčí s ochrannými pomůckami pohybují. „U městské dopravy je rozhodnutí na vedení příslušných měst,“ doplnil Hanák.

Další články